Informace

V porovnání s ostatními turistickými ostrovy v okolí Kuby, je Isla de la Juventud netypická tím, že se nejedná primárně o turistický resort, ale díky své velikosti se osídlení datuje do doby objevení Kryštofem Kolumbem. Dějiny ostrova jsou úzce spjaty se jmény velkých pirátů, jakým byl například Francis Drake. Ti ostrov používali jako skrýš uloupené kořisti, protože zde nebyli ohrožováni těžkými španělskými válečnými loděmi, které se do mělkých vod neměly šanci dostat.

Dnešní návštěvníci se rekrutují většinou z řad potápěčů, protože ostrov je se svými 56 lokalitami rájem příznivců tohoto sportu. Od mělkých lokalit, jako například El Reinodel Sahara s mořskými houbami, přes Cayo Los Indios s vrakem lodi ležícím v pouhých 11 metrech pod hladinou, se můžete dostat až do oblastí, kde dno leží několik set metrů pod mořskou hladinou.

Na ostrově existuje několik půjčoven potápěčského vybavení, asi největším je Centro International de Buceo.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu