Informace

Millstatter See a kouzelná krajina kolem něho leží ve středu východní části spolkové země Korutany. Mezi rakouskými středisky zaujímá přední místa v návštěvnosti a to především díky své všestrannosti. Rájem je toto jezero po celý rok. V zimě je tu k dispozici nejen zamrzlá plocha svádějící k řádění na bruslích, ale především lyžařské středisko. V létě si tu pak můžete vychutnat koupání v obrovském přírodním koupališti a nespočet kilometrů turistických či cyklistických tras. Mezi nejznámější města oblasti patří Radenthein, Dobriach a Millstatt. A věřte, že právě tady si můžete užít svůj volný čas naplno. Čeká tu na vás zábava, sport a především relaxace v překrásné přírodě Korutan.
Millstatter See spojuje na malém prostoru všechny přednosti Korutan a tak se není čemu divit, že zde najdete i památky a s tím související bohatou historii.
Při návštěvě bývalého benediktinského kláštera, založeného roku 1070, k němuž patří i nádherný klášterní kostel, křížová chodba a muzeum, si užijete zdejší historie do sytosti. Pokud jste ovšem opravdoví kulturní nadšenci, jste právě tady na pravém místě. Na promenádě jezera máte ojedinělou šanci shlédnout projekt "1000 statuae“ (tisíc soch).
Podle legendy dal svatý Domicián při založení Millstattu koliem roku 700 n.l. svrhnout do jezera 1000 pohanských model, aby vymýtil pověrčivost. Zdá se, že to nebylo příliš šťastné, neboť teď tu umělci z různých zemí tvoří nové sochy – má jich být minimálně tisíc. Než si je všechny prohlédnete, jistě už na sochy dlouhou dobu nebudete mít ani pomyšlení. Proto si zajděte raději do některé z místních hospůdek s osobitou atmosférou, nebo si zatančit do klubů či na diskotéky. Jak vidíte nic nebrání vaší nevázané zábavě…
Jak již bylo v úvodu napsáno Millstatter See je rájem sportovců.
Oblast jezera je také často zmiňována v souvislosti s největším počtem slunečních dnů v zimní sezóně a tak je lyžování okolo jezera příjemným sportovním zážitkem. Kromě sluníčka tu na vás čeká celkem přes 500 km sjezdových tratí, přes 80 km upravovaných běžeckých tratí a zamrzlá hladina jezera. K tomu všemu vás do všech středisek zaveze zdarma skibus a na jeden jediný skipass můžete lyžovat úplně v celé oblasti.
Komu je to málo má, k dispozici jsou i krytá sportoviště jako kurty na tenis, squash, nebo kuželky. V okolí jezera se nachází i deset sáňkařských drah.
V létě je program jasný! Koupání, koupání a zase koupání. Kdo se nechce celý pobyt čachtat v jezeře o teplotě okolo 26 stupňů a povalovat se na písečných plážích. může vyrazit na túry. Ať si vyberete horské kolo či půjdete pěšky, jisté je že na vás v okolí jezera čeká 150 kilometrů tras plných téměř nedotčené přírody. Krom toho můžete vyzkoušet i celou řadu vodních sportů od vodních lyží po plachtění.
Nudit se tu určitě nebudete, naopak…čekají tu na vás milí a pohostinní lidé, spousta nových zážitků a nezapomenutelná příroda. Tak proč si nevybrat zrovna Millstatter See za místo své dovolené. Máte naše vřelé doporučení.


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu