Informace

Oblast Karnische region, známý také jako Nassfeld, najdete ve spolkové zemi Korutany. Polohou na hranici s Itálií je tento lyžařský a přírodní areál klimaticky velmi příjemný a v zimě je k velkému nadšení návštěvníků obdařen množstvím sněhu. Mezi města, která vás tu budou hostit a kde najdete potřebnou dávku zábavy a sportu, patří například Gunderscheim, Hermagor či Jenig. Ani cesta z Prahy (550km) a Brna (690) by neměla být žádnou překážkou. Většina turistů a především sportovců si tu užívá hlavně v zimním období, ale ani po zbytek roku není tento region k zahození. Najdete tu i několik rekordů, jako například jezero Weissenseee o rozloze 55 ha, které zamrzá na největší přírodní ledovou plochu v Evropě a pravidelně sem přitahuje špičku evropského rychlobruslení.
Kulturu a zábavu najdete především v již zmíněných městech, která tvoří centrum nejen střediska, ale celého regionu. Atmosféra horských chat však má také něco do sebe, právě tady totiž nejlépe poznáte kulturu místních obyvatel, kteří jsou horaly duší i tělem. V oblasti můžete navštívit muzea, galerie, různé doprovodné programy, koncerty, diskotéky, bary, kluby a mnohé restaurace. Ze zdejšího kulinářského umění ochutnejte známou friggu, ta se skládá ze slaniny, sýra a polenty, což rozhodně dokazuje vliv severoitalské oblasti Friaul.
A pokud se chcete vydat na výlet za trochou té opravdové kultury a historie, naším tipem je nedaleký Villach, jehož minulost sahá až k dobám kdy nejslavnějším národem byli Římané. Najdete tu například Paracelsův dvůr (Paracelsushof) ze 16. století. Nové síly pak můžete nabrat ve zdejších termálních lázních Warmbad Villach, kde najdete i úžasné koupaliště.
Karnische region a tedy Nassfeld patří k nejlépe vybaveným střediskům v Korutanech vůbec. A to hlavně v zimním období, kdy tu na vás čeká 101 kilometrů upravovaných tratí, s garancí sněhu a slunečního počasí. Setkáte se tu také s nejdelší alpskou lanovkou "Millennium Express" a nejdelší místní sjezdovkou, která je dlouhá 7,6 kilometrů. Snowboardisté jistě uvítají možnost zkusit první zdvojenou rampu (twinpipe) na světě. A to stále ještě není vše...desítky kilometrů běžeckých i zimních turistických tras, lyžařské školy, půjčovny, 6x sáňkařská dráha, saně s koňmi, horolezectví a samozřejmě bruslení na největší přírodní ledové ploše v Evropě.
Ani v létě však nebudete mít o sport a zábavu nouzi. Kromě nádherné přírody a velkého množství výletních míst a cílů, můžete využít hned několik přírodních koupališť, cyklystické trasy či některé z mnoha sportovišť. Zahrát si tu můžete třeba squash, tenis, bowling nebo si prostě zajezdit na koni. Velkým hitem jsou tu také trekkingové túry s malými haflingskými koníky.
Oblíbeným místem výletů, které mimochodem opravdu stojí za to, je jezero Millstätter See. O doprovod a vaší bezpečnost se při náročných výletech rádi postarají odborní horští průvodci.
Co víc si přát? Snad jen krásné počasí a spoustu úžasných zážitků...a věřte, že v Karnische regionu to určitě nebude velkým problémem...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu