Informace

Krajinově překrásná oblast kolem údolí říčky Möll začíná pod nejvyšším vrcholem Rakouska (Grossglockner 3798 m), probíhá pod jižními úbočími hlavního alpského hřebenu a končí na písečných plážích jezera Millstätter See. Hlavními a zároveň nejvýznamnějšími středisky oblasti jsou Grosskirchheim, Rangersdor, Stall, Winklern a Obervellach. Najdete zde vše od výborných lyžařských podmínek přes bohatou kulturu po zábavu a zasloužený odpočinek.
Horský svět Národního parku Vysoké Taury (NP Hohe Tauern), kulturnost a komunikativnost místních obyvatel - to vše jsou momenty, které ve vás zůstanou na vždy.
Co určitě najdete v oblasti, je zábava, sport a odpočinek. Nejvíce kulturních a historických prvků se zde vztahuje k nejvyšší hoře a výstupům na ní. Pokud je to právě to co vás zajímá, nenechejte si ujít impozantní vyhlídkovou trasu Franz Josefs Höhe. Téměř až na vrchol Grossglockneru se dostanete automobilem či autobusem, nezapomeňte si však peníze, protože na silnici Grossglockner Hochalpenstrasse se platí mýto. Mimochodem úplně první výstup na tuto dominantu se uskutečnil již v roce 1800.
A pokud vaše srdce prahne prohlédnout si nějaké ty historické památky, doporučujeme zajet do nedalekého Lienze. Leží sice ve Východním Tyrolsku, ale aniž by se zdálo, ze střediska Mölltal v Korutanech se sem dostanete pohodlně za necelou hodinku. A opravdu tohoto výletu nebudete litovat, prohlédnout si tu totiž můžete nejen dominikánský klášter z roku 1210, ale hlavně překrásný zámek Bruck.
Samozřejmě i přímo v centru oblasti najdete mnoho zábavy. Najíst se můžete hned v několika desítkách restaurací s místními i světovými specialitami. A pak již zbývá jen do noci se bavit v barech, na diskotékách nebo v místních klubech. Zahrát si můžete kuželky nebo třeba kulečník.
Mölltal je ale především lyžařské a sportovní středisko a podle toho jsou tu na vás také nachystáni. Oblast Mölltalského ledovce je vůbec nejvýše položenou oblastí zimních sportů ve východních Korutanech a patří zároveň k nejmladším. Údolí má hned několik lyžařských center na které vám samo sebou platí jeden jediný skipass. Využít ho můžete ve střediscích "Mölltalský ledovec", "Ankogel/Mallnitz" a "Heiligenblut". Dohromady tu najdete okolo 130 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Mezi nejoblíbenější sjezdovky patří 7km dlouhá Eissee s převýšením 1000m. Ani klasičtí lyžaři zde nejsou ochuzeni, denně je zde pro ně připravováno okolo 100 kilometrů běžeckých stop. Snowboardisté najdou na Mölltalském ledovci funpark s halfpipe a vůbec vše od cvičné louky pro začátečníky až po funpark pro opravdové profesionály ve freestylu.
Léto v údolí stojí co do sportovních možností také za to. Jedinečná kombinace hor a jezer je to, co dělá horský zážitek v Korutanech tak výjimečný. Překrásná krajina kolem říčky Möll nabízí tolik možností k turistice a výletům, že nebudete vědět kam dřív. K aktivní dovolené v této oblasti patří také koupání, plachtění na korutanských jezerech, horská kola, ledovcová turistika či rafting. Přímo v centrech oblasti pak můžete navštívit některý z bazénů, saunu nebo kurty na tenis a squash. Dalším plusem této oblasti je to, že ještě nesténá pod náporem turismu....tak tedy vypadá hornokorutanský horský svět Grossglockner Mölltal.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu