Informace

Centrum korutanské nabídky rekreačních a lyžařských středisek je na severu, uprostřed idylické oblasti Nockberge. Je mnoho středisek, která se chlubí největším počtem slunečných dnů v roce. V Bad Kleinkirchheimu přesto tvrdí, že právě to jejich středisko je skutečně nejslunečnější. Lákadlem je také nádherný Národní park Nockberge, ve kterém milovníci přírody najdou opravdový ráj. Nechejte se unášet do půvabného světa hor. Místní lanovky vám pomohou se bez námahy dostat přímo do středu Národního parku nebo na Kaiserburg, na výchozí body vašeho putování za poznáním oblasti a novými zážitky.
Díky mnoha možnostem odpočinku, zábavy a sportu je Bad Kleinkirchheim jedním z nejnavštěvovanějším střediskem Korutan vůbec. Vy ho můžete poznat z blízka a pocítit tak zdejší kulturu a pohostinnost na vlastní kůži. A vězte, že to nejsou jen prázdná slova...
Chcete-li poznat historii a kulturu tohoto kraje, vydejte se do vesničky St. Oswald, kde najdete nejen farní kostel s freskami ze 16. století, ale i pohostinná horská stavení, muzeum a nezaměnitelnou atmosféru, která je mimochodem charakteristická pro celou oblast. Mezi místní speciality, které je dobře ochutnat v některé z mnoha místních restaurací, patří určitě národní frigga, skládající se ze slaniny, sýra a polenty. V Bad Kleinkirchheim můžete také ochutnat výbornou pálenku (Palírna Wolfram Ortner), která opravdu píše. Dalším, jistě dostatečně kulturním, zážitkem bude návštěva místních vyhlášených lázní St. Kathrein a Römerbad. To je přesně to co vaše tělo po dnech strávených sportem bude potřebovat. Ponořit se tu můžete do venkovních bazénů s teplotou okolo 30°C a s výhledem na štíty hor. A pokud vám je to málo , vydejte se do sauny nebo na masáže. Večer pak můžete vyrazit do kaváren, barů nebo na diskotéky.
Jak již bylo zmíněno, většinu dne zde všichni návštěvníci tráví sportem. Ten je hlavním lákadlem po celý rok. V zimě středisko Bad Kleinkirchheim nabízí 90 kilometrů sjezdovek a 32 vleků včetně nové tříkilometrové sjezdovky Franze Klammera. Ta je otevřena od letošní sezóny a vyzkoušet si na ní můžete převýšení 842 metrů. Vzhledem k poloze sjezdovek je možné cestovat celý den za sluncem a nechat se vyhřívat jeho paprsky. Ošizeni zde ale nejsou ani běžkaři, snowboardisté či zimní turisté. Pro každého tu mají připraveno, právě to po čem jeho srdce touží. Lyžařské a snowboardové školy, U-rampy, funparky, zimní turistické cesty či desítky kilometrů běžeckých stop a ještě mnohem víc. Pokud budete mít štěstí, podívat se můžete i na lyžaře profesionály, protože právě tady se každoročně konají závody světového poháru. Potkat můžete i zdejšího rodáka Franze Klammera a osminásobného vítěze světového poháru, který i ve svých padesáti letech strčí všechny ostatní lyžaře na sjezdovce do kapsy.
V létě si tu užijete odpočinek a sluníčko. K dispozici jsou mnohakilometrové turistické i cyklistické trasy. Najmout si můžete i odborného průvodce, který vás provede těmi nejkrásnějšími místy zdejší přírody. Dnes již samozřejmostí jsou půjčovny sportovního vybavení, sauny, lázně, tenisové a squashové kurty, golfová hřiště, fitness centra, koupání v přírodě či kurzy horolezení a projížďky na koních. Pokud se tedy rozhodnete právě pro toto kouzelné místo, máte se opravdu na co těšit...


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu