Informace

Kanada je po Rusku druhou největší zemí světa. Najdete ji na sever od Severní Ameriky. Východní břehy omývá Atlantský oceán, zatímco od severu šplouchá Severní ledový oceán, západní pobřeží pak patří Pacifiku. Kanada je zemí dvou officiálních jazyků: angličtiny a francouzštiny. Stejně tak jako sousedské Spojené státy americké i Kanada je federací. Tvoří ji deset provincií: Alberta, British Columbia, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Nova Scotia, Ontario, Prince Edward Island, Québec, Saskatchewan. Nesmíme rovněž zapomenout na tři kanadská teritoria: Northwest Territories, Nunavut a Yukon. Kanada je velmi vyspělým státem se silnou infrastrukturou a průmyslem. Takovým nerostným a přírodním bohatstvím se může chlubit málokterá země. Nepochybně se jedná o multikulturní zemi, kde vám nic nebude chybět.

Je to země dech beroucí přírody, věčného sněhu i krásných pláží, země Eskymáků, jezer, hokejových hvězd, těch největších medvědů Grizzly, země „čundráků“, poustevníků, dřevorubců, ale najdete zde i města plná luxusu, přepychu, mrakodrapů a řetězců Mc Donald‘s. A jací jsou Kanaďané? Říká se o nich, že jsou sympatičtější než „amíci“, že je drsná příroda naučila nebrat se tak vážně. Ale mohou to být pověry. Jisté je, že není Kanaďan jako Kanaďan. V oblasti Britské Kolumbie můžete narazit na Kanaďana, kterého více zajímá královna Alžběta II. než hlavní guvernér David Johnston. Pak tady máme frankofonní část, například Montreal, kde se více soustředí na Paříž, „toronťané“ se nejvíce zajímají o Spojené státy. A to nemluvím o různorodé etnicitě, například v Torontu vám vydají na úřadě dokument v šesti jazycích…Snad jediným minusovým znaménkem této země je, že ji jako turista (pokud nejedete na tříměsíční pobyt) nestihnete během jednoho pobytu poznat celou, a to je škoda.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu