Informace

Jednou se Bůh rozhodl, že projde Zemi a podívá se, jak se jeho nejslavnější dílo změnilo. Svou exkurzi započal v Londýně. Nevěřil vlastním očím, nic zde nepoznával. Zklamaný Stvořitel se rozhodl zamířit do Egypta. Ani zde nenašel kýžený ráj to na pohled, ale vytušil alespoň zbytky svého působení. S nadějí zamířil na jižní cíp Arabského poloostrova k břehům Indického oceánu. „Tady to poznávám, nic se nezměnilo“ prohlásil Bůh šťastně a usmál se na Jemen. Na místo, které si stále uchovává svou panenskou podobu…Ačkoliv víme, že svět nevznikl v sedmi (respektive v šesti) dnech, pojďme však navázat na starý arabský vtip a povědět si, jak vypadá tato malá země, kterou staří Římané nazvali Arabia Felix, Šťastná Arábie.
Jemen…to je středověk v jedenadvacátém století. Jen málo zemí světa odolává módním trendům a technickým vymoženostem. A ještě méně jich tak jedná dobrovolně, nikoliv z finanční nedostatečnosti. Neumíte si představit život bez počítačů, mobilních telefonů nebo teplé vody? V bájné zemi královny ze Sáby tyto „maličkosti“ nepotřebují. Běh života je odrazem odvěkých tradic a přísných pravidel Alláhových. Jemen je státem, ve kterém není prostor pro náboženskou polemiku ani romantické příběhy. Ženy zde mlčí a muži otevřeně projevují svou náklonnost k jinému muži. Jakýkoliv fyzický kontakt mezi mužem a ženou patří výhradně za tlusté zdi „perníkových“ domů, které většinou pamatují i několik staletí. Jemen nemá pouze jednu neodolatelnou „vábničku“, ale celá rozmanitá země a její působiví obyvatelé vytváří živoucí muzeum pro nás – cestovatele, kteří se chtějí seznámit s tradiční arabskou kulturou a objevovat přírodní bohatství této neskutečné země ve skutečném světě.

Ubytování

Ve městech a turisticky významných lokalitách seženete ubytování v hotelech. Jejich cena je velmi solidní, leč počítejte s tím, že může být trochu problém s čistotou (raději si vezměte s sebou vlastní spacák). Cenu za noc můžete smlouváním stlačit, záleží na obsazenosti ubytovacího zařízení a množství hotelů v dané lokalitě. Průměrná cena za pokoj je 2000 YER. Jednolůžkové pokoje nejsou obvyklé. V horách nejsou k dispozici hotelové zařízení, ale bez problémů Vás za malý peníz ubytují domorodci. Můžete ovšem spát i venku ve stanech, ale počítejte s tím, že Vás budou ve dne v noci obtěžovat děti.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu