Informace

Izrael je státem velkým jako Morava umístěným na křižovatku tří kontinentů – Asie, Afriky a Evropy. Ačkoliv rozloha této výjimečné země není nikterak velká, každodenně se s ní setkáváme v tisku i v televizi. Izrael totiž představuje svět sám o sobě. Svět, který je vším, jen ne nenápadnou kapkou v oceánu zvaném Země. Vykročme společně do krajiny poznamenané podivuhodnou minulostí i nedokončenou přítomností.

Izrael se stal rodištěm velkých myšlenek a posvátným symbolem pro celý náboženský svět. Židé v něm rozeznávají svou zemi zaslíbenou, mléka a medu plnou. U posvátné Zdi nářků záhy pochopíte, že jednotná židovská víra, která odolala holocaustu a dalším krvavým pogromům, sceluje lidi všech profesí i zájmů. Křesťané z celého světa sem jezdí uctít památku nejznámějšího izraelského rodáka, Ježíše Krista. Chodí po místech, kde se narodil, učil, konal zázraky a posléze byl za své myšlenky i činy ukřižován. Pro muslimy se stal Izrael místem, kde proroci stoupají k nebesům. Cesty všech poutníku, židů, muslimů, křesťanů i bezvěrců, se křižují v Jeruzalémě, hlavním městem Izraele a duchovním centrem třech nejvlivnějších filozoficko-náboženských proudů. Projděte se po vyvýšenině Moriah nebo shlédněte na Skalní chrám z Olivetské hory. Město jako Jeruzalém je jediné na světě, užijte si jeho starobylé kouzlo a podivuhodnou atmosféru.

Nebojte se, že byste neměli v bájné biblické krajině Sábě, co dělat. Izrael je zemí s neuvěřitelnou koncentrací památek a velkolepých monumentů na malém prostoru. Jen málokde na světě můžete vstřebávat najednou tolik rozmanitostí historických, přírodních i kulturních. Povečeřte v beduinském stanu, projděte se kolem Galilejského jezera, navštivte největší světový kráter Maktesh Ramon v Negevské poušti, zalyžujte si na vrcholcích Mont Hamont nebo se potápějte v Rudém moři a vychutnejte tajemný barevný podmořský svět. Izrael byl, je a navždy bude zemí vyvolenou, zemí tolik krásnou, neobvyklou a dramatickou. Věřte, že si Izrael zamilujte. Kdo Svatou zem jednou navštíví, bude se sem chtít znovu a znovu vracet…


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu