Informace

Hrodno je dnes možná nejkrásnějším městečkem Běloruska, ale to jen z toho důvodu, že se mu nějakou náhodou vyhnula druhá světová válka. Proto se tu nachází spousta dochovaných svědků dávné i bližší historie.

Mnohé domy začaly vznikat už ve 14. století. Z té doby pochází i zdejší obranná pevnost. Později se po její bok postavil i palác a několik kostelů. Mezi nejkrásnější z nich patří barokní katedrála a renesanční Bernardinský kostel s klášterem.

Skromně, ale o to sympatičtěji působí také dřevěný Kostel sv. Borise a Hliba z 12. století. Všemu vévodí Starý a Nový Zámek. Prvně jmenovaný byl vybudován ve 14. století, ale zachovalo se z něj jen pár původních zdí. Dnes je tu muzeum.

Nový Zámek pochází z poloviny 18. století. Rokokový styl byl později přece jen trochu zmodernizován. I tady je dnes muzeum, navíc ale ještě knihovna a sídlo ministerstva kultury .


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu