Informace

Gyantse je jedním z nejlaskavějších (dá-li se to o shluku domů říct) měst v Tibetu. Nachází se v údolí Nyang-chu. Proslavené je hlavně velkým hradem, který se nachází přímo v jeho centru, a také jeho mohutnými horskými hradbami. Ovšem ještě trochu víc láká turisty pravděpodobně klášter s ohromnou stúpou nezvyklého tvaru, vystavěnou pouze a jedině v klasickém nepálském stylu.

Je na ní možné i vystoupat a podívat se do některé z kaplí umístěných v ustupujících patrech po obvodu. A zajímavost? Vrchní patro zdobí oči dívající se do čtyř světových stran.

Také na interiér kláštera by ovšem nebylo dobré zapomenout. Jeho středobodem je obří socha Buddhy, kterou hlídají stejně vysoké podobizny jeho učenců – Bódhitsawů.

Ti sledují z výše své mohutnosti ty malé mravenčky lopotícíc se u jejich nohou – tedy nás. Ano, tady skutečně získáte pocit, že nejste tak svkvělý a úžasný, jak jste si mysleli. Ale s jistou skromností do vás vstoupí – ne sice možná duch svatý, ale určitě notná dávka skromnosti a pokory. A tu lidi přece jen potřebují – kór dneska.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu