Informace

Kdyby byl býval praotec Čech se svým lidem nedoputoval na horu Říp, ale pokračoval dále na černý kontinent až k vodám Atlantského oceánu, prohlásil by: „To je ta země zaslíbená, savan a hrochů plná, sluncem oplývající.“ Nestalo se tak, a proto se dnes můžeme těšit z objevování exotických krás a kouzla nejmenšího afrického státu, Gambie. Jak snadné je tento pouhých 350 km dlouhý a 50 km široký stát utopený v Senegalu přehlédnout na mapě. A jaká škoda by byla minout ho při Vaší dobrodružné cestě za poznáním místa jménem Svět. Dovolte nám, představit Vám Gambii.
Možná za deset, dvacet, padesát let zapomenete, jak se jmenovaly všechny vesnice, které jste navštívili, hory, jež jste dobyli nebo lidé, s nimiž jste se na svých toulkách seznámili. Navždy Vám však zůstane vzpomínka na slunce pomalu se nořící do vod Atlantského oceánu, na osamocené údery bubnů a bubínků pozvolna se spojující v jeden strhující rytmus a na bosé nohy vyťukávající do písku magické poselství hudby. To je Gambie - dlouhé písečné pláže, černá vypracovaná těla a všudypřítomný tanec.
Ráj je v biblickém pojetí místo, kde panuje věčný klid, mír a hojnost všeho. Trochu nuda, že? Nebojte, Gambie v tomto slova smyslu rozhodně rájem není. Nudit se tu tedy nebudete. Až si zvyknete na místní běh času (otázky začínající na příslovce kdy nebo v kolik ani nepokládejte) a nabažíte se lenošením na plážích, vydejte se po stopách obchodování s otroky na James Island, užijte si výpravu za velkými africkými savci po gambijských národních parcích, pozorujte stovky druhů opeřenců nebo odvážně plujte mezi hrošími hřbety po stejnojmenné řece Gambii. Učte se od domorodců vznešenému umění radovat se z maličkostí a na oplátku je vzdělávejte v ekologii a ochraně přírody, ať není krása této malé země schovaná pod nánosy odpadků. Hurá do země tanečníků a burských oříšků, do vstupní brány subsaharské Afriky, hurá do Gambie!

Ubytování

Vybrat si můžete ze široké škály ubytovacích zařízení – od luxusních pětihvězdičkových hotelů, přes malé rodinné penziony a lovecké chatky v rezervacích, až po kempování (většinou jen v parcích) a bydlení v rodinách.


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu