Informace

GALÍCIE - zelený sever Španělska
Galície leží na severozápadě Španělska. Na jihu sousedí s Portugalskem, na jihovýchodě s Kastilií Leon, na severovýchodě s Asturií, sever a západ Galície omývá Atlantický oceán.
Galície patří spolu s Asturií a Cantabrií k takzvanému ,,zelenému" Španělsku. K jejím nejvýraznějším geografickým rysům patří přítomnost pobřežních fjordů, tvořených ústím mnoha řek, nazývaných také ,,rías". Velké množství deštových srážek vytváří příznivé podmínky pro místní bohatou vegetaci.
Jižní část atlantického pobřeží - As Rías Baixas se vyznačuje zálivy, ostrůvky (ostrovy Cíes), krásnými plážemi s bílým pískem vhodnými ke koupání (letovisko Sanxenso) a rybářskými osadami. Galicijské pobřeží je také jednou z nejdůležitějších celosvětových rybářských oblastí.
Směrem na sever se rozprostírá skalnaté pobřeží Costa de la Muerte. Severozápadní nespoutané atlantické pobřeží se nazývá As Rías Altas a pobřeží Biskajského zálivu s prostornými plážemi nese jméno As Marinas.
Podnebí Galicie je oceánské s mírnými teplotami po celý rok, a její divoká a zalesněná krajina kontrastuje s téměř pouštním chrakterem jižního Španělska.
Kromě pobřeží a přírodních krás vnitrozemí stojí za návštěvu také města.
Hlavní město Santiago de Compostela je označováno za jedno z nejkrásnějších měst Španělska. Dominantou Santiaga je katedrála svatého Jakuba - významné evropské poutní místo, proslavené poutní ,,jakubskou cestou", vedoucí celým severem Španělska až z jižní Francie.
La Coruňa - přístav velkého hospodářského významu, po Vigo největší město regionu.
Vigo - největší město Galície v provincii Pontevedra, důležitý přístav s pěkně zachovalým historickým jádrem.
Navštivte Galícii - zemi divokého moře, zeleně a tisíce řek.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu