Informace

Carnaku je mnohdy přezdíváno „francouzský Stonehenge“. Druid Merlinzde podle pověsti zaklel vojáky římských legií do kamenů a tak vznikly uskupení kamenů, jejichž význam je dodnes předmětem dohadů. Menhiry (z bretonštiny men = kámen, hir=dlouhý) vznikaly většinou v mladší době kamenné (6.-4.století př.n.l.) a v Carnacu jich ji kolem 3000 uspořádaných do různých obrazců, z nichž některé z nich jsou delší než jeden kilometr. Velikost kamenů se pohybuje od 90 cm do 4 metrů a návštěva těchto kamenných polí je neopakovatelným zážitkem.

Carnac je však zajímavý nejen z pohleduhistorického. Přestože městečko má jen něco málo přes 4000 obyvatel, je velmi populární i pro „obyčejné“ turisty. Procházky po nádherné krajině jižní Bretaně, s malebnými lesy a jezírky,pobřeží s ideálními podmínkami pro vodní sporty jako surfing a windsurfing, rybaření v jezírcích a potocích, ale i atrakce pro rodinou dovolenou jakými dobrodružný park v lese, nebo lunapark jistě jsou.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu