Informace

Filipíny – jaká je země tisíce ostrovů, moře, rýže a úsměvů? Rádi Vám napovíme, ale poznání je na Vás… Bláznivé a hravé Filipíny. Jen co opustíte letištní halu, pochopíte, že nuda není ve slovníku domorodců a nebude ani v tom Vašem. Hravost je základní vlastností země i jejich obyvatel. Malebné kopečky Čokoládových hor na ostrově Bahol si rádi hrají s barvami a každý rok několikrát převléknou svůj kabát. Ze svěží zeleně, do nafialovělé až po různé odstíny hnědé. Nakonec zjistí, že ta čokoládová je prostě šik. A to je důvod k velkolepým radovánkám, jako ostatně mnoho dalších událostí. Filipínci slaví všude, všechno a prakticky pořád. Co myslíte, není pěkné být v zemi, kde si lidé užívají 365 dní v roce Vánoce?

Tisíc tváří Filipín. Matka Země byla během utváření druhého největšího souostroví světa velice plodná. Na více než 7000 ostrovech naleznete jak nepoddajné džungle, jež jsou důkazem, že na světě ještě existují kouty nedotčené civilizací a technikou, tak majestátní hory nabízející neskutečně půvabné pohledy na rýžová políčka a pastviny s volně pobíhajícími koňmi a kozami. Romantické vodopády zasazené v exotické krajině, tisíce zapomenutých jezírek, drsná skaliska nebo bílé písčité pláže jen doplňují výčet přírodních krás Filipín. Respekt i obdiv vzbuzují četné vulkány. Řada z nich je dosud aktivních a čas od času připomene lidskému pokolení, kdo je na světě pánem. Ostrovy omývají průzračné vody Tichého oceánu, které jsou domovem stovek druhů korálů, žraloků a ryb všech barev a velikostí. Nezapomeňte, že výbava na šnorchlování je povinnou součástí dobře sbalených kufrů.

Země tajemství a zázraků. Filipíny jsou útočištěm pro řadu druhů ohrožených zvířat a rostlin. Velké oblibě se těší jeden z nejmenších primátů, nártoun filipínský a „monkey-eating eagle“, orel, jehož rozpětí křídel dosahuje úctyhodných tří metrů. Mezi vzácné „endemické druhy“ patří i několik přírodních kmenů ukrývajících se v nepřístupných částech hor a pralesů. Příslušníci těchto etnik jsou ostýchaví, nedůvěřiví a lpí na tradicích a rituálech, které připomínají dobu kamennou. Zatím neuplynulo mnoho vody od doby, kdy na dřevěných chýších visely vypreparované lebky ulovených zvířat a nezřídka i nepřátel. Nemusíte se však obávat, nejsou nebezpeční a nevyhledávají turisty. Zato Vás určitě vyhledá některý z tisíců léčitelů a šamanů. Brzy nabudete dojmu, že snad každý Filipínec má svou magickou vlastnost – jeden vyléčí neduhy těla (nutno podotknout, že používá byliny a vonné masti), druhý duše, třetí dokáže najít zlato a drahé kamení, další vyrobí nápoj lásky. Inu, taková malá fantasy…Šťastnou cestu!


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu