Informace

Španělé nazývali ostrov Siquijor Isla del Fuego, neboli Ostrov ohně. Své jméno získal díky tajemné auře vzniklé svitem milionů světlušek. Sami Filipínci považují Siquijor za magický a pociťují k němu bázeň a obdiv současně. Není divu, že je právě toto místo „hnízdištěm“ lidových léčitelů a šarlatánů. Navzdory předsudkům k tomuto abstraktnímu řemeslu, nutno podotknout, že filipínští mágové skvěle ovládají bylinkářství. Dobře vědí, k čemu slouží andělka lékařská nebo svízel přítula. Víte to taky? Pokud ne, doporučujeme navštívit festival Lenten Festival of Herbal Preparation, jež se koná každé Velikonoce v horské vesničce San Antonio v centrální části ostrova. Uvidíte neobyčejnou přehlídku smradlavých mastí, éterických olejů, vonných kapiček, kořínků a nejrůznějších talismanů a kouzelných „udělátek“.

Pokud nevyhledáváte černou magii, ani bylinné odborné rady, bude se Vám ostrov zamlouvat krásnými bílými plážemi, na kterých rozhodně nebudete muset bojovat o svůj metr čtvereční. Dále je zde několik romantických jeskyní a vodopádů.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu