Informace

Kdybych byla kouzelným zrcadlem a zvídavý cestovatel se mě zeptal, která z pobaltských zemí je nejkrásnější na světě, odpověď by byla jasná. Estonsko přeci, milý turisto, Estonsko. Země okouzlí všechny milovníky nádherné severské přírody, jež je plná lesů, průzračných jezer, ale i divokých rašelinišť, močálů a bažin. Bojíte se, že na Vás bude ze všech koutů číhat komunismus? Nebojte! Estonsko je malou a velmi pružnou zemí, jež se dokázala vymanit ze spárů velkého ruského medvěda velice rychle a obratně. Krásné hlavní město Tallinn, stejně jako hrdý duch přátelských Estonců Vás mile překvapí šetrnou kombinací moderního stylu a vznešených, léty prověřených tradic.
Víte, že jsou snad všichni Estonci vyznavači zdravého životního stylu? Ne. Pak byste měli navštívit městečko Jelgava, kde se již po mnoho let každý srpen slaví slavnosti mléka, chleba a medu. Zlatým hřebem programu je závod na lodích vyrobených z krabic od mléka. Věřte, že tvary, velikosti i způsob pohonu plavidel je rozmanitý. My smekáme před plavci, kteří svou loď po řece, jejíž voda měla celých pouhých 15 ºC, vlastnoručně „šoupali“. Aneb otužováním a smíchem k trvalému zdraví! O tom, že mají Estonci smysl pro humor, se přesvědčíte velmi záhy. Jen co Vás zmerčí a identifikují jako Čecha, sesypou na Vás tolik vtipů o Pepíčkovi, kolik jste jich neslyšeli za celý svůj dosavadní život. Buďte si jistí, že Estonsko není anonymní postkomunistickou zemí, kde se budete nudit a užírat, ale naopak zemí živou, přátelskou a obdivuhodnou.

Ubytování

Stejně jako máte na výběr při volbě stravovacího zařízení, máte možnost vybrat si i ubytování. Záleží jen na Vašich představách a samozřejmě i na tom, jak hluboko máte do kapsy. V Estonsku jsou k dispozici hotely všech cenových kategorií, levné hostely i drahé pětihvězdičkové komplexy. Bydlet můžete i na farmách, v rodinách nebo chatkách. Počítejte s tím, že ubytování v Estonsku se může prodražit, proto pokud vyrážíte na vlastní pěst, rezervujte si (zejména levnější) ubytování předem. Doporučujeme platit v hotovosti, protože se v Estonsku vyskytlo několik podvodů s platebními kartami.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu