Informace

ohle město je skoro dokonalým mixem starého a nového. Naprosto nadupaný klub v moderním hávu stojí hned vedle ruin jezuitského chrámu. A na staré uličce s ještě staršími domy se nachází butyk nejnovějšího módního návrháře. Není divu, že se v roce 2006 stala Córdoba kulturním městem Jižní Ameriky. A to do jejího lůna natáhlo spoustu lidí.

Córdoba má ale nejraději umělce. V jejích hradbách se nachází hned několik městských galerií zaměřených na současné, moderní, starodávné i avantgardní umění. Sídlí tu mnoho nezávislých filmařů a začínajících malířů a básníků. Často sedí jen tak na ulici a ukazují tam svá díla doufajíce, že si jich někdo všimne a oni prorazí. A možná, že se jim to opravdu podaří.

A pokud se vám snad náhodou bude rušný život v tomto městě případat až moc rušný, není nic lehčího než si sednout do autobusu a popojet kousek dál do jedné z malých vesniček, kterých je na okolních horských svazích jako naseto. Tady si budete připadat jako v ráji na zemi, kde nikoli lišky, ale tišší a mírumilovní Argentinci dávají všem s otevřeným srdcem dobrou noc.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu