Informace

Valencie - moře a hory
Valencijský region leží na východě Iberijského poloostrova. Na severu sousedí s Katalánskem, na východě s Aragonem a Kastilií - La Mancha, na jihu s Mursijským regionem a na východě se Středozemním mořem.
Podle charakteru krajiny se tento region dělí na dvě části - na hornaté vnitrozemí a písečné pobřeží. Písčité pláže jsou většinou rozlehlé a klidné (Costa Azahar, Costa Valencia), jen na jihu se ráz pobřeží místy oživí skalními úbočími (Costa Blanca). Jsou zde ideální podmínky ke koupání vzhledem k teplotám, které spolu s Andalusií patří k nejvyšším ve Španělsku. Slunce a moře spoluvytvářejí v letním období téměř tropické klima ideální pro cestovní ruch a činí z Valencie jednu z nejnavštěvovanějších destinací ve Španělsku. K nejzajímavějším místů určitě patří letoviska Dénia, Jávea, nebo Altea a další. Bez nadsázky můžeme tuto oblast nazvat zahradou Španělska. Sklizeň se uskutečňuje až čtyřikrát ročně, což znamená, že zelenina a ovoce především pomeranče představují důležitou součást nejen ekonomiky, ale také koloritu ulic a trhů a mají skutečně vysokou kvalitu.
Nejlepší ukázkou trhu s čerstvými potravinami, rybami a zeleninou najdete na Mercado Central - obří tržnici v centru hlavního města provincie, ve Valencii.
Valencie - hlavní a největší město celé provincie nesoucí jméno oblasti je zajímavé a poměrně rušné velkoměsto - architektonicky jedno z nejzajímavějších v zemi. Modernistické stavby architekta Calatravy, umístěné ve vyschlém řečišti řeky Turie patří k dominantám města. Na území všech tří správních oblastí, kterými jsou Castellón, Valencia a Alicante dodnes můžeme v kulturním dědictví vystopovat arabské vlivy. Ať už jsou to názvy měst a vesnic, lidové slavnosti nebo zemědělské zavlažovací systémy.
Zeměpisná poloha na pobřeží Středozemního moře určuje ráz Valencie a nabízí návštěvníkům vychutnat vše typické, co kultura středozemí nabízí - ideální jižní klima, slunce, moře, otevřenou komunikaci, prolínání kultur jižní Evropy s africkými vlivy, poutavou historii a bohatě prostřený stůl.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu