Informace

Když se podíváte na mapě na Balkánský poloostrov, najdete Černou Horu v jeho jihozápadní a pobřežní části. Sousedí s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Albánií, Kosovem a Srbskem. Je až neuvěřitelné, že na tak malé rozloze 13 812 km² (velikostí by se dala přirovnat ke Středočeskému kraji) nechybí turistovi vůbec nic. Černá Hora se může chlubit největším jezerem v Evropě, nejhlubším evropským kaňonem, Jaderským mořem s krásnými plážemi, historickými městy a tradičními vesničkami, kde se jakoby čas zastavil. Černohorská pohoří Durmitor a Prokletije mají dokonce přezdívku „Alpy jižní Evropy“, což hovoří o jejich kvalitách. O nichž se dá hovořit i v souvislosti s turistickým zázemím, které uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele. Na druhou stranu tu nemůže být řeč o tom, že Černá Hora je zkomercionalizovaná cestovním ruchem a výdobytky moderního světa. O tom se nejlépe přesvědčíte v kontaktu s Černohorci, kteří lpí na tradicích, a většina z nich je hluboce zakořeněna v domácím prostředí.

Od roku 2006 se může konečně tento balkánský stát pyšnit samostatností. Přejme mu, aby ji už nikdy neztratilo.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu