Informace

Buenos Aires má nádech evropského města plného naprosto neevropsky uvažujících obyvatel, kteří mu dávají příchuť lákavé exotiky. Nádherné paláce a jejich historie dokonale splývají s moderním pulsem města plného zábavy a nočního života. V Buenos Aires se bude bavit opravdu každý – stačí si jen vybrat.

Počátky města sahají až do počátku 16. století. To ale bylo město zatím jen malou osadou, kterou založili kolonizátoři. Ti ale velice brzy začali až příliš narážet na odpor domorodců a nakonec si sbalili kufry. Na konci století se ale vrátili a osadu obnovili. Tehdy mělo jejich velké město pouhých 600 obyvatel. V 18. století se už ale stalo hlavním městem španělského místokrálovství a od počátku 19. století mělo status hlavního města Spojených provincií La Platy. No a když už takhle počítáme, řekněme rovnou, že v roce 1826 se konečně stalo hlavním městem Argentinské konfederace. Když v roce 1880 vznikla samostatná Argentina, bylo jasné, že metropolí bude opět Buenos Aires.

Ve městě je toho k vidění opravdu hodně a oko každého cizince bude jistojistě plesat denně hned několikrát. Ale jistotou je, že jedním z nejzajímavějších míst je Plaza de Mayo a na ní stojící Casa Rosada – tedy prezidentský palác. Přehlédnout se nedá ani Metropolitní katedrála. K náměstí Plaza del Congreso se táhne slavná Avenida de Mayo, kterou si musíte projít, i kdyby vás nohy bolely tak, že je potáhnete za sebou jako liška svůj ocas. Na náměstí vám pak bude odměnou budova Národního shromáždění a pomník Dvou kongresů. A i když to bude znít trochu dost černě, pozveme vás i na hřbitov. Hroby na Cementario de la Recoleta jsou totiž vystavěny tak, aby připomínaly miniaturu města. A to je velice zvláštní dílo, to nám věřte.

Pobavit se nejlépe lze ve čtvrti Palermo – nachází se tam totiž botanická i zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a nádherně voňavý růžový sad. No a pak je tu ještě ten slavný obelisk. Nejznámější symbol argentinského hlavního města hrdě stojí na ulici Avenida 9 de Julio.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu