Informace

Brest leží na hranicích Běloruska s Polskem a tudíž si chvilkami člověk není jistý, zda je v Bělorusku nebo v Polsku. Mísí se tu nejen jazyky, ale také styly a kultury. Nicméně – největším tahákem je tu tak či tak mohutná pevnost, která i nacistům vzdorovala déle než měsíc. Dnes je tato pevnost a její okolí památníkem historie města, protože většina ostatních budov byla právě v roce 1941 (tedy při nechtěné návštěvě německých vojsk) naprosto srovnána se zemí.

ZNikolajevského kostela, který je nejstarší ve městě, zbyl jen malý kousek a nejinak na to jsou i další památky.. Mezi významné církevní stavby patří také dvě stě let starý kostel sv. Nikolaje. Milovníky historie zase zcela jistě potěší zdejší archeologické muzeum.

Pokud nepatří člověk zrovna k milovníkům městského ruchu, je nutno říct, že v Brestu mu bude dobře. Zhruba čtyřicet kilometrů na sever totiž leží přírodní rezervace Bělazevskaja Pušča. V ní se dostanete do pravého evropského lesa z dob před dávnými staletími. Žije tu víc než padesát ohrožených druhů živočichů, mezi nimi například los, rys, divoký kůň, hranostaj, kuna, vydra a bobr. Nejvíc lidí si ale přeje spatřit jednoho z asi tisíce zubrů, kteří byli a ještě jsou skoro na vymření.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu