Informace

Hlavní město Slovenska má svou duši a ta je jeho největší devizou. Rozkládá se na obou březích řeky Dunaj, bez níž je život v tomto kraji naprosto nepředstavitelný.Nejstarší známý název města pochází už z roku 907 a zní Braslavespurch. Mnohem známější je ale jeho slangový název. Dneska už snad nikdo neřekne Bratislavě jinak než Bl'ava.

Symbolem města je bratislavský hrad se čtyřmi věžemi v rozích a jedním nádvořím uprostřed. Velice atraktivní jsou i mosty přes řeku Dunaj. Je jich pět a jedním z nejzajímavějších je Nový most postavený v druhé polovině 20. století.

Zajímavostí bezesporu je, že Bratislava je jediné hlavní město na světě, které hraničí se dvěma státy zároveň – na západě je to Rakousko, na jihu Maďarsko.

Nezapomeňte, že tentokrát má každý našinec výhodu, že slovenštině dobře rozumí. Proto je dobré navštívit při pobytu v Bratislavě Slovesnké národní divadlo, což je zážitek k nezaplacení.

A když už jsme u té kultury, Slovenská národní galerie by neměla žádnému milovníku tohoto oboru uninout,. Tím spíš, že kromě toho, že prezentuej vývoj snad ve všech výtvarných disciplínách, má za sebou historii podobnou francouzskému Louvru. Galerie sídlí I ve dvou budovách - v někdejších Vodních kasárnách a v Esterházyho paláci. Ke ksárnám se v 70. letech minulého stoeltí přistavělo jedno křídlo a to je od té doby předmětem vášnivých diskuzí. Nelze se nezapojit....!


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu