Informace

Nejkrásněšjí pohled na Bonifacio je z lodi. Jen odtud dokáže člověk postihnout jeho malebnost rozsypanou po 12 km dlouhém pobřežním páse jako cukr po bábovce. Od Sardinie ho dělí jen mořská úžina, která je geniálním místem na pozorování obou těchto známých ostrovů.

Bonifacio se nachází na vápencovitých útesech, což dává jeho vzezření velice ojedinělý ráz. Skládá se z dolního přístavu, který přímo žije rybářskými historkami a jejich nelehkým údělem, a pak z vrchní Citadely, ke které člověk stoupá co noha nohu mine po příkrých schodech. Není divu, že do dobývání této pevnosti se nikdy nikomu moc nechtělo.

Bonifacio má ještě jednu raritu. Neuvěřitelných 250 dní v roce je tady pěkně větrno, což ale v parnech, která tu dokážou panovat, nejméně polovinu dní z tohoto času oceníte. Vítr si vám bude hrát ve vlasech na honěnou, zatímco vaše kroky zcela jistě zamíří k místnímu hřbitovu. Mrtví odpočívají přímo nad strmým srázem a jejich království představuje jakési miniaturní městečko ve městě. Pokud to povětrnostní podmínky dovolí, určitě si zakupte i výlet lodí k místním jeskyním. Je to hodně velká romantika.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu