Informace

Hlavní město Švýcarska má asi 350 tisíc obyvatel a založeno bylo už v roce 1191. Jeho dominantou je zvonice s orlojem nazývaná Zytglogge. A zatímco v Praze se světu klaní apoštolové, tady tančí každou hodinu postavičky na rytmy typických švýcarských písní.

Přes prudkou říčku Aare vedou tři mosty. Voda je pro město velice důležitá a to jí za to také vzdává svým způsobem hold. V Bernu se i proto nachází na sto různých kašen, z jejichž krásy často až přechází zrak. To se ostatně děje i při pohledu na .Bundeshaus - tedy budovu Spolkového parlamentu, a to hlavně díky jeho ohromující velikosti. Nevynechte určitě klášterní chrám sv. Vincence – jedná se totiž o nejkrásnější pozdní gotickou baziliku ve Švýcarsku. A asi nemusíme nikoho upozorňovat na medvědy, kteří si už léta vesele lebedí v hradním příkopu ve městě a jsou jeho největší atrakcí. Ostatně – medvěd opanoval i znak tohoto kantonu a je nejuctívanějším zvířetem široko daleko.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu