Informace

Plovoucí město je světový unikát, rozkládající se na 118 ostrovech spojených 400 mosty. Ostrovy v laguně řeky ....původně sloužily jako úkryt místních obyvatel před útoky loupeživých Hunských hord, později(v 9.století) se po posledním nájezdu část obyvatel rozhodla zůstat natrvalo. Díky rozvinutému námořnímu obchodu a křížovým výpravám (Benátčané přepravovali křižáky do Palestiny) město pohádkově zbohatlo a dávalo to okázalým způsoben znát. Právě z této doby pochází benátský karneval známý především skvostnými maskami. Nádherné kostely a výstavní paláce zde najdete doslova na každém kroku a Napoleon Bonaparte dokonce o náměstí San Marco prohlásil, že je „obývacím pokojem Evropy“.

V současné době město čelí odlivu stálých obyvatel, jejichž počet rok od roku klesá ( v Benátkách jako takových žije na 270 000 lidí, z toho v historickém centru však pouhá pětina). Může za to drastický růst cen způsobený přílivem turistů (až 12 miliónů ročně) a také nezvyklá infrastruktura. Jediným veřejným dopravním prostředkem jsou lodě, kanalizace prakticky neexistuje a navíc historický střed města trpí každoročními záplavami.

Nejlepším obdobím pro návštěvu tohoto úchvatného unikátu je pozdní duben, květen nebo doba od poloviny září do poloviny října. Připravte e na to, že ceny za služby, jídlo a pití vás poněkud zaskočí


Podoblasti

Turistické oblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu