Informace

Bělorusko je země svým způsobem prokletá. Války se jí nevyhýbaly, neštěstí chodilo po jejích domech jako po jiných přátelské návštěvy hostí. Prezident Alexandr Lukašenko plynule navázal na autoritářský sovětský režim a stal se diktátorem, který nechává zemi a její obyvatele čím dál tím hlouběji zapadat do marastu zneuznání a posměchu celého světa.

Přesto jsou Bělorusové hrdým národem, který je pyšný na svou zem i její krásy. A ono jich je navzdory všemu, co museli prožít, opravdu hodně. Stáda zubrů se prohánějí po běloruských planinách se stejnou pýchou, s jakou malé dítě vysloví své první slovo a s jakou mu matka za to zatleská. Hrdé pevnosti se honosně zvedají k nebi a hlásají do světa, že ony se jen tak před někým neskloní, i když se o to mnozí snažili a pořád keště snaží. Starého psa ani staré hrady prostě novým kouskům jen tak nenaučíš.

Kostely i jejich pouhopouhé zbytky se halí do střídmého hábitu, aby na každého dýchli atmosférou pokory a díkuvzdání.

Bělorusko je, ano, zemí zřejmě prokletou. Ale možná právě proto je také zemí krásnou. Protože tam, kde všechna moudra světa selhala, nezbývá zkroušené dívce nic jiného než vytáhnout svou největší zbraň – spanilost. Nebýt jí, možná by na Bělorusko dnes jen málokdo vzpomněl.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu