U klášterní zahrady

adresa: Valtrova 33, Bechyně, 39165
web: ubytovani.mraveniste.cz, e-mail: com@mraveniste.cz

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnoceníTypy pokojů:
celkem:4
lůžek celkem:8

Vybavení pokojů:

  • balkón
  • Internet
  • koupelna
  • WC

Vybavení hotelu a služby

  • společenská místnost

Samostatné stravování: ano

Informace o ubytování

Další služby

Rezervovat lze:
Modrý pokoj

V modrém pokoji je manželská postel se dvěma nočními stolky a lampičkami. Je zde šatní skříň, police, dvě křesla se stolkem a stojací lampou. Pokoj je umístěn v 1. patře směrem na jihovýchod s výhledem do Klášterní zahrady a na Bechyňský most. V příslušenství pokoje je vlastní koupelna a WC.
Zelený pokoj
V zeleném pokoji je manželská postel se dvěma nočními stolky a lampičkami. Je zde šatní skříň, police, dvě křesla se stolkem a stojací lampou. Pokoj je umístěn v 1. patře směrem na jihovýchod s výhledem do Klášterní zahrady a na Bechyňský most. Zvláštností je obloukový balkon, díky kterému je pokoj krásně prosvětlen. K pokoji patří vlastní koupelna a WC.
Žlutý pokoj
Ve žlutém pokoji jsou dvě oddělená lůžka, skříňka, lampičky, dvě křesla, stolek a stojací lampa na čtení. Do pokoje se vchází přes předsíň, ve které je šatní skříň, zdrcadlo, malá skříňka a věšáky na svrchní oděv. Pokoj je v 1. patře domu. V příslušenství pokoje je WC i koupelna, ze které se vychází na balkón.
Červený pokoj
Červený pokoj je jednolůžkový s možností přistýlky. V předsíni je šatní skříň, skříňka a věšáky na svrchní oděv. Pokoj je v 1. patře domu. Pokoj má vlastní koupelnu a WC.

Společenská místnost
V přízemí domu je k dispozici kompletně zařízená kuchyň s možností posezení. Je zde elektrický sporák, dřez s teplou vodou, lednice, varná konvice, nádobí na vaření. V místnosti je velký stůl s lavicemi.

- internet
- možnost vaření
- úschova kol

Další informace

Dům je kromě svého jedinečného kouzla ideální hlavně díky své výhodné poloze, umístěn v klidné části centra města. Je postaven podle projektu stavitele Zdeňka Pštrose. Socha Panenky Marie na nároží domu, je dílem Františka Hájka podle návrhu Bohumila Dobiáše. Ubytování najdete hned naproti zahradě středověkého kláštera ze 13. století. Ke klášteru také patří klášterní kostel Nanebevzetí Pany Marie. Tyto stavby tvoří jednu z mnoha pozoruhodností Bechyně. Mezi ty další patří zejména bechyňský most "Duha", zámek, kostel sv. Michala, věž kostela sv. Matěje a Lázeňský dům Libuše. Během léta probíhají v Bechyni různé kulturní a sportovní akce - Festival dechových hudeb, populární závod koloběžek a další. Také se můžete svézt historickou vlakovou soupravou z Bechyně do Tábora. Ve městě jsou též tenisové kurty, volejbalové a basketbalové hřiště i venkovní koupaliště. Řeka Lužnice je též oblíbeným místem rybářských výprav.
Ubytování U klášterní zahrady se může stát vaším výchozím a cílovým bodem při pěších i cyklistických výletech po okolí.
Naši nabídku ubytování je též možné využít při objednání léčebných procedur v lázních. Dle délky pobytu nabízíme zvýhodněné ceny ubytování. Ve všech pokojích je dostupná bezdrátová síť WIFI.

Památky
Komplex bechyňského zámku je veřejně přístupný a prohlídková expozice představuje především historicky nejvýznamnějšího majitele panství Petra Voka z Rožmberka. V bývalém zámeckém pivovaru jsou umístěny výstavní expozice keramiky Alšovy jihočeské galerie, tvořené převážně exponáty z mezinárodních keramických sympozií. V bývalé zámecké sýpce je umístěno Muzeum Vladimíra Preclíka.
Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, vévodící skále nad Lužnicí, vznikl v roce 1491. V interiéru zaujme vzácná sklípková klenba a náhrobní kameny držitelů Bechyně.
Dominantou náměstí s řadou historických domů je děkanský kostel sv. Matěje. Kostel vznikl na přelomu 13. a 14. století a dnešní podobu získal po přestavbě v roce 1740.
Hřbitovní kostel sv. Michalas barokní eliptickou centrálou nechal postavit ve druhé polovině 17. století Jan Norbert ze Šternberka. Dnes slouží jako výstavní a koncertní síň. Poblíž kostela sv. Michala upomíná na zaniklou židovskou komunitu ve městě bývalý židovský hřbitov s náhrobky z druhé poloviny 17. století.
Místní lázně, jejichž tradice sahá do první poloviny 17. století, se specializují na léčbu a rekondici pohybového ústrojí s využitím přírodního léčebného zdroje - slatiny z nedalekých blat.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 20.6.2012
  • vloženo: 15.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Dovolená v Jižních Čechách

Dovolená v Jižních Čechách

Zajímala by Vás dovolená v Jižních Čechách? Podívejte se tedy na několik míst, kam můžete v Jižních Čechách vyrazit na dovolenou. Najdete zde, jak zajímavá ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu