Informace

Národní park Bavorský les se rozkládá na největším souvislém zalesněném území střední Evropy. Spolu s Národním parkem Šumava na české straně tvoří nejstarší národní park Německa, téměř nedotčený a původní prázdninový ráj s nekonečnými lesy, tajemnými horskými jezery, loukami, rašeliništěmi, romantickými údolími, vrcholky hor Falkenstein, Ráchel a Luzný.
Obce v Národním parku: Spiegelau, St. Oswald-Riedlhütte, Neuschönau, Hohenau, Mauth, Freyung, Grafenau, Bayerisch Eisenstein, Frauenau, Langdorf, Lindberg, Rinchnach a Zwiesel. Tento region je rájem pro pěší turistiku v létě i v zimě: 300 km značených turistických tras pozvolně stoupající krajinou ve stínu lesů, 200 km cyklotras (přes hraniční oblasti), v zimě běžecké stopy a lyžování ve třech střediscích.
Lyžařské středisko Velký Javor s horou Velký Javor, 1456 m (je nazýván Mont Blancem Bavorského Lesa) nabízí nové 6 sedačkové lanovky, které Vás vyvezou ve 4 minutách téměř na vrchol. Odtud vedou široké členité sjezdové tratě všech náročností, pro začátečníky až po zkušené lyžaře. Najdete zde lyžařské školy, kursy snowboardingu, Nordic-Fitness-Park na Javoru:: Nordic Walking, Nordic Blading, Nordic Skating, Nordic Snowshoeing, Nordic Trekking, Nordic Crusing a Nordic Classic).
Lyžařské středisko Geißkopf - s osmi širokými, různorodými sjezdy pro všechny typy lyžařů. Pro snowboardisty je zde Funpark s U-rampou, Aprés Ski a nejdelší přírodní sáňkařská dráha v Německu. Lyžařské středisko Pröller Skidreieck nabízí výlety a zimní túry po značených zasněžených stezkách, sáňkování, výborné běžecké stopy, lyžování, noční lyžování, středisko je výborné pro rodinnou dovolenou.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu