Informace

Atmosféru města určuje předevšém řeka Rýn, která jím protéká. Ta je nejen okrasou, ale také důležitou obživou tohoto sídla, které založili už staří Římané v roce 44 před naším letopočtem. V 7. století to vypadalo, že Basilej bude jedním z nejdůležitějších měst ve Švýcarsku, dokonce se zde usídlil biskup. Jenže o tři staletí později tam vtrhli Maďaři a doslova nenechali kámen na kameni. Basilej se z toho ale vzpamatovala a dnes je velice zajímavým a turisticky významným městem.

Navíc se jedná o skutečný mozek Švýcarska. Roku 1460 tu byla založena nejstaršíuniverzita v zemi. A zdejší katedrála je skutečným šperkem na krku této městské krásky. Pochází z 11. století, ve 14. ji ale poničilo zemětřesení a oprava trvala až do roku 1500. Uvnitř se nachází kromě spousty krásných maleb také hrobka Erasma Rotterdamského.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu