Informace

ANDALUSIE - temperamentní jih
Andalusie je pro turistu bezesporu jednou z nejatraktivnějších oblastí Španělska. Charakterizuje jí teplé a suché podnebí, uvolněná atmosféra a temperament, tak příznačný pro zdejší obyvatelstvo, ale také pro hudební styl Flamenca, který v Andalusii spatřil světlo světa.
Andalusie leží na jihu Pyrenejského poloostrova. Její pobřeží omývají Středozemní moře a Atlantický oceán. Na severu sousedí s Extremadurou a Kastilií-La Mancha, na východě pak s Mursií a na západě s Portugalskem.
Kromě toho, že Andalusie je jednou z největších autonomních oblastí Španělska, zaujme především svou velkou rozmanitostí. Skládá se ze tří zeměpisných celků: pohoří Morena na severu, nížiny Guadalquiviru ve středu a hory Béticas na jihu. Mezi nimi vyniká pohoří Sierra Nevada, ve kterém leží nejvyšší hora kontinentálního Španělska - Muhalcén vysoký 3.481 metrů.
Andalusie je jedinou oblastí Španělska, na jejímž území můžeme obdivovat jak drsnější pobřeží atlantické, tak mírné a teplé klima Středozemního moře. Mezníkem mezi těmito dvěma pásmy je Tarifský mys. Na západ od něj, až k hranicím s Portugalskem, se táhne dosud nepříliš turistické pobřeží Costa de la Luz, ležící na území provincií Cádiz a Huelva. Na východ od Tarify pak leží pobřeží středozemní - od Costy de Sol na území provincie Malagy s velkými turistickými středisky (Marbella, Torremolinos ad.), přes Costu Tropical s menšími písčitými plážemi na území Malagy a Granady, až po Costu de Almería, která je tvořena sklanatýmy útesy a pobřežím, místy připomínajícím pouště Afriky.
Kromě nádherných pláží a pohoří Sierra Nevady patřících nepochybně k velkým lákadlům, Anadalusie nabízí návštěvu celé řady zajímavých měst.
Sevilla jako hlavní město Andalusie - spojující tradici jižního Španělska s moderností, Cádiz - nezaměnitelný svojí polohou připomínající poloostrov s přítomností moře, Granada a Cordoba - klenoty vnitrozemí Andalusie, vyznačující se arabským vlivem a přítomností muslimské kultury, a nepochybně také - jediná kolonie v Evropě, se zajímavou směsicí španělského a anglického vlivu.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu