Informace

Není to tak dávno, co se Albánie krčila kdesi v koutě za pevnou železnou oponou a nikdo o ní zas tak moc nevěděl. Ale to se naštěstí v 90. letech minulého století dost razantně změnilo.

Země nabídla v té době překvapeným zahraničím návštěvníkům západní civilizací naprosto nedotčenou společnost s přírodou, která brala dech už na první pohled a ani na ten druhý či třetí se to nezměnilo. Jenže sotva se o tom začalo nejen šuškat, ale i nahlas mluvit a směrem k tomuto státu se začaly obracet oči všech cestovatelských nadšenců, výbušná situace na Balkáně zase tuto oblast pro mohé z nich neprodyšně uzavřela. S Albánií to prostě nikdy nebylo úplně jednoduché, ale o to přijemněji překvapeni možná budete, když se tam nakonec přece jen vypravíte.

Tato země má totiž rozhodně osobnost. Pořád ještě nabízí něco, co jinde na světě jen těžko objevíte - díky své izolovanosti od ostatního dění se vyvíjela naprosto nezávisle na něm – její kultura, názory lidí i tradice, kterým věří, se naporosto liší od čehokoli, co byste mohli znát a Albánci to rozhodně nechtějí měnit ani ve chvíli, kdy už jsou se zbytkem civilizace poněkud více propojeni.

Navíc je faktem, že příroda Albánie je na mnoha místech naprosto nedotčená lidskou rukou, což z ní dělá doslova a do písmene ráj na zemi, který nesměle nabízí svá jablka prvním Adamům a Evám, kteří se do něj vydali na výzvědy. Je tu i spousta kulturních památek, které vám mnohdy dají nahlédnout do krásné doby antiky a její vznešenosti. A v neposlední řadě jsou tu také lidé, kteří už se naučili, co to znamená turismus a pochopili, že pokud se budou snažit a budou vlídní a milí, mohou na něm docela slušně vydělat.

Albánie je prostě ošklivé káčátko, které roste před zraky všech v nádhernou labuť. A než ta začne zase štípat zobákem, bylo by fajn jí aspoň trochu pročechrat peří.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu