Informace

Kdo by neznal muže z Acapulca? Legendární Jean – Paul Belmondo ho proslavil víc než se to podařilo kterémukoli Mexičanovi. A právě kvůli tomuto Francouzi je Acapulco jedním z míst, kam nejraději míří v Mexiku Evropané. Acapulco je ale pro Mexiko také velice důležitým přístavem a obchodním centrem. Ve městě se nacházejí nejstarší a také nejobletovanější pláže v zemi. Právě kvůli nim sem v padesátých letech 20. století mířilo tolik hollywoodských hvězd a slavných milionářů, kteří se tam často stávali jejich kořistí.

Zatímco sever zálivu ve měste tuto dobu ještě připomíná a má z toho radost, na jihu už vládne moderna a luxusní hotely s ní spjaté. Jméno Acapulco pochází jako většina jmen v Mexiku z indiánského dialektu a znamená město rákosu. V roce 1997 ho naprosto zdevastoval hurikán Pauline – ještě dnes je to na některých místech patrné.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu