M-hodnocení10,0

  • Udělené hodnocení: 100

0 hodnocení

Lyžařská oblast 3 ZINNEN DOLOMITES - číslo 1 v jižním Tyrolsku.
Nepřeplněná lyžařská oblast 3 ZINNEN DOLOMITES je tajným tipem do jižního Tyrolska. Lyžařská oblast Hochpustertal, Sütirol je položená je ve středu oblasti chráněného světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nadchne své návštěvníky nádhernými výhledy, jistotou sněhu a nejlépe připravovanými sjezdovkami, všech náročností, v délce 93 km.

Novinky od zimy 2014/15 v lyžařské oblasti 3 ZINNEN DOLOMITES, jižní Tyrolsko

- sen se stal skutečností - na lyžích i lanovkami jsou propojeny hory HELM a ROTWAND
- Ski-Pustertal-Express - elektrický vlakem jsou propojeny lyžařské oblasti 3 ZINNEN DOLOMITES a Kronplatz. V 30 minutovém taktu jezdí vlaky, které spojují 200 km jihotyrolských sjezdovek. Přímé spojení je z údolní stanice Helm ve Vierschachu do údolní stanice Ried-Kronplatz v Percha.

- Service Centrer PUNKA u nově postaveného nádraží ve Vierschachu/Helm vzniklo nové centrum služeb, kde zakoupíte Skipassy, naleznete lyžařskou školu, půjčovnu a úschovnu lyží, obchody, restauraci a aprés Ski zábavu.

Lyžařská oblast 3 ZINNEN DOLOMITES nabízí jistotu sněhu a nejlépe připravované i panoramatické sjezdovky, všech náročností, v délce 93km (při přepočtení šikmosti vychází, že průměrný lyžař sjede 120 km efektivní dráhy/ sjezdovky)z toho je černých 11,7 km=12,6% (sjezdovka Holzriese má 71% sklon, je nejprudší v Itálii), červených 43,- km= 46,2%, modrých 38,3 km= 41,2%

Celkem Vás čeká v lyžařské oblasti 3 ZINNEN DOLOMITES 32 moderních lanovek a vleků. Zde v oblasti s jistotou sněhu, prožijete nádherné panoramatické výhledy i lyžování v srdci Dolomit - světového dědictví UNESCA. Čekají hory: 1.HELM - STIEGARTEN - ROTWAND (16 lanovek a vleků) 2. HAUNOLD (14 lanovek a vleků) 3. PRAGS (2 lanovky/ vleky),

4.SKIAREA VEL COMELICO (2 lanovky/ vleky),

Když vyjde nad klenotem Sextner Dolomiten vysokohorské zimní slunce, vytvoří se dole, kam až oko dohlédne, bílé moře zimního mlžného oparu a nad ním vystoupí světoznámé Drei Zinnen (tři cimbuří) 2 999 m n. m. – symbol zdejšího jedinečného lyžařského regionu. Helm – Lyžařská hora č.1 v Sextner Dolomitech s třemi nádhernými sjezdovkami do údolí, začátek Skirunde – okruhu „Giro delle Cime“, freestylaři a snowbordeři se schází v Snowparku Drei Zinnen, lyžařští fanatici na sjezdovce „Helmissimo“ dlouhé 4,5 km.

Od zimy 2014/15 je spojení s lanovkou na Rotwand.

Okruh 3 ZINNEN DOLOMITES-Skirunde-„Giro delle Cime“, velkolepý lyžařský a krajinný zážitek. pro náruživého lyžaře vede z Helmu přes Rotwand a Kreuzberg až k nové části - Skiarea val Comelico a zpět. Jako stálý doprovod máte skalnatý ciferník špiček vrcholů světově největších slunečních hodin: Neuner 2582 m (devítka), Zehner 2965 m (desítka), Elfer 3098 m (jedenáctka), Zwölfer 3094 m (dvanáctka), Einser 2698 m (jednička), i 4,75 km dlouhou sjezdovku z Helmu „Helmissimo“,

Rotwand – vlast obřích sněhuláků je tajným tipem pro rodiny s dětmi, zde volně ve výšce 2.000 m n.m žíjí jediní italští soby. Sjezdovka „Holzriese“ patří mezi sedm nejprudších alpských sjezdovek. Zde začínají Dolomity od UNESCA vyhlášené za světové přírodní dědictví. Sextner Dolomiten-Skirunde je i spojovací článek mezi dvěma kulturami – jihotyrolskou a italskou. Díky lyžařskému provozu, ve dvou provinciích, jihotyrolskou (Südtirol) a benátskou (Venezia) se Vám nabízí i bezpříkladná rozmanitost gastronomických specialit, nových zážitků na lyžích, vše při jedinečné kráse krajiny, která je oprávněně nazývána klenotem Dolomit.

Haunold – 2 min. od centra starobylého městečka Innichen. Pohádková zimní krajina s horou Haunold moderní lyžařský areál s částí: -pro začátečníky, -permanentní sjezdovkou pro Skicross, konají se zde závody FIS Skicross Weltcup, - se sáňkařskou dráhou. Spojení skibusem na Helm Rotwand.
Skiarea Val Comelico – nová lyžařská oblast v jižním cípu Sextner Dolomiten s četnými sjezdovkami od grandiózního sjezdu z pod špice Col d´la Tenda do Padoly, část patří i k okruhu „Giro delle Cime“. Staví se spojení lanovkou na Kreuzbergpass.

* * *

HORSKÉ LÉTO - BERGSOMMER

Vítejte v létě na lanovkách v Hochpustertalu.
Lanovky Vás vyvezou na výletní hory a k pěším tůrám v regionu Hochpustertalu. Zde Vás čekají vzrušující pohledy i chvíle plné zážitků a dojmů z oblasti jihotyrolských DOLOMIT !

Více informací a live TV kamery najdete na web stránce www.sextnerdolomiten.com a video záběry na www.youtube.com/watch?v=9ZI33F2nEkQ

Kontakt:
Bergbahnen/ Impianti a fune 3 Zinnen Dolomites
Consortium /Consorzio 3 Zinnen Dolomites

Schattenweg 2F / Via Ombrosa 2F
I-39038 Innichen-Vierschach / San Ccandido-Versciaco (BZ)
Tel. +39 0474 710 355
Fax +39 0474 710 416
info@dreizinnen.com
www.dreizinnen.com

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 7.12.2018
  • vloženo: 29.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu